A POFOSZ helyi szervezete indítványozta a kalocsai önkormányzatnál, hogy az 1956-os emlékkövön – az itt áldozatul esett Tiszavölgyi Ferenc mellett – kis méretű emléktáblával emlékezzenek meg más, a forradalom idején érdemeket szerzett, vagy a kommunista rémuralom idején politikai okból üldözött kalocsai kötődésű, azóta elhunyt személyeknek is. Négy névre tettek javaslatot, nem zárva ki a későbbi bővítés lehetőségét. Nem tudjuk, hogy zárt ülésén e részletekről hangzottak-e el észrevételek, de kiderült, egyelőre nem lehet előrelépni az ügyben, ezért a kérdésről a döntéshozatalt elhalasztották.
A Magyar Politikai Foglyok Szövetsége helyi szervezete azzal a kéréssel fordult Kalocsa város önkormányzatához, hogy a már meglévő, Tiszavölgyi Ferenc nevének emléket állító tábla mellé még egy táblát helyezzenek el a kő lábazatán. Ezen olyan kalocsai kötődésű – és sajnos már elhalálozott – egykori politikai elítéltek nevét szerepeltetnék, akiket a későbbiekben a Megyei Főügyészségi semmisségi nyilatkozattal rehabilitált, illetve, akiknek ’56-os szerepvállalásukért odaítélték a „Hazáért és szabadságért nagy oklevél és érem” vagy a„Szabadság Hőse” kitüntetések valamelyikét.
„’56-os hőseink”
A Pofosz Kalocsa Város és Környéke Szervezete négy névre tett javaslatot, de az ehhez szükségesnél nagyobb tábla kihelyezését kérték, tekintve, hogy a későbbiekben még e négy főn kívül is fölmerülhetnek olyan személyek nevei, akik a fönti feltételeknek megfelelnek.
Javaslatuk, illetve kérésük szerint a tábla fölirata ez volna:
’56-OS HŐSEINK:
PANDUR IGNÁC
DR. KÖRMENDY LÁSZLÓ
ROMSICS LAJOS
MEZEI ÁRPÁDA kérdést legutóbbi ülésén napirendre is tűzte a testület, és személyes kérdéseket is érintő témaként zárt ajtók mögött tárgyalt a kérdésről. Határozatot azonban nem hoztak, hanem a kérdést elnapolták, mert a döntés-előkészítés során kiderült, hogy az emlékkő nem önkormányzati, hanem magántulajdon, azt a város hozzájárulásával magánszemélyek állították. Így azon bármilyen módosítás csakis a tulajdonosok hozzájárulásával lehetséges. Velük fölveszik a kapcsolatot, és a lefolytatott tárgyalások sikere esetén a kérdés újra napirendre kerül. Egyelőre tehát nem lesz újabb emléktáblácska az ’56-os emlékkő talapzatán.