Kalocsán a Tomori Pál Városi Könyvtár szervezésében, a Kamarateremben tartottak négy verses koncertet kalocsai és környékbeli iskolások részvételével. Sükösdön két további koncerten vehettek részt az ottani iskolások a Magyarok Nagyasszonya Katolikus Általános Iskolában. A programsorozat az EMMI pályázatának segítségével, az EMMI Támogatáskezelő közreműködésével valósult meg. A programokon összesen mintegy 1.500 gyermek vett részt.
A koncerteken vidám muzsikaszóval Küttel Dávid, Küttel Marci és Szokolay Dongó Balázs szórakoztatta a diákokat. A rendhagyó irodalomóra anyagát összeállító Küttel Dávid a koncertszínházi előadásról elmondta: mintegy húsz megzenésített versen keresztül törekedtek megkedveltetni a gyerekekkel a verseket, amelyeknek születése a dalokétól elválaszthatatlan.
– A Koncertszínház szükségessége akkor fogalmazódott meg bennünk, amikor évekkel ezelőtt zenészként a kollégáimmal azt tapasztaltuk, hogy az ifjúság ingerküszöbe jócskán kitolódott. Pedagógus kollégákkal egyeztetetve azokat a visszajelzéseket kaptuk az irodalmi, színházi és a zenei nevelésben dolgozó szakemberektől, hogy ezzel a felismeréssel nem vagyunk egyedül. Ezért számos pedagógus, alkotó és előadóművész bevonásával találtuk ki azt a sorozatot, amit a pályázatban szereplő iskolák diákjainak eljuttatunk – nyilatkozta a program ötletgazdája, akitől azt is megtudtuk, hogy a korosztályok áthidalása a korosztály szélessége miatt is kihívást tartogatott: volt olyan előadás, ahol egyszerre jelentek meg nyolc és tizenhat éves diákok, ami ebben a korban nagyon nagy szakadékot jelent a kamaszok és a kisgyermekek között.
De sikerült:
A KLASSZIKUS ÉS KORTÁRS KÖLTŐINK SORAI A ZENE EREJÉVEL KIEGÉSZÜLVE MAGUKKAL RAGADTÁK A GYERMEKEKET.
Az előadásokon több mint 1.500 Gyermek vett részt.
A Kalocsai Tomori Pál Városi Könyvtár Kamaratermében négy alkalommal adták elő a produkciót, alkalmanként 250-300 gyermeknek, akik Kalocsa és környékéről öt különböző általános- és középiskolájából érkeztek.
A folytatásban Sükösdön, a Magyarok Nagyasszonya Katolikus Általános Iskolában két koncertet szerveztek a pedagógusok, azok valamelyikén az iskola összes tanulója részt vehetett.
Ezen a helyszínen a koncertek különlegességét adta, hogy
A HELYI TAMBURAZENEKAR DIÁKJAI TÖBB DALRA IS BEÁLLTAK A VERSES, ZENÉS KONCERTSZÍNHÁZI PRODUKCIÓBA.
Nem kis feladat volt megnyerni az ifjúság érdeklődését, de a csapatunk erőt gyűjtött az előadások során. Reményeink és terveink szerint folytatjuk a sorozatot, hiszen dalok és versek vannak, és amint tapasztaltuk, fogadókészség is van rá” – nyilatkozta a programsorozat kapcsán Küttel Dávid.