Aki Kalocsán a népzenei programot választotta az április 8-án, péntek délután megtartott rendezvények közül, mondhatni, igencsak jól járt. Egy lendületes, energikus citerazenekar érkezett a Kalocsai Kortárs Művészeti Klubba. A Kárász István vezette Bócsai Boróka Citerazenekar meghívására már régóta készült a Klub, és végre a múlt héten lehetőség adódott arra, hogy a kalocsaiak is élőben hallhassák a citerások virtuóz játékát.
A Kalocsai Kortárs Művészeti Klub részéről Hontváriné Arth Julianna mondott rövid bevezetőt. Ezt követően rögtön bele is csaptak a muzsikusok a dalaikba, és felcsendültek kalocsai, kalotaszegi, szilágysági dallamok.
A kilenctagú Bócsai Boróka Citerazenekarból Kalocsára csak hatan jöttek, név szerint: Török Adrienn, Font Sándorné Erzsébet, Schütz Nikolett, Vincze Kristóf, Kovács Illés és Kárász István, az együttesvezetője
A 2015-ben megalakult Bócsai Boróka Citerazenekar Egyesület célja a fiatalság zenei nevelése, a népzenei hagyományok ápolása, azok szélesebb körű megismertetése, a térség kulturális életének színesítése. Az Egyesület tevékenységei közé tartozik, a népzene minél szélesebb körben való megismertetése, a citerazene és a népdal népszerűsítése országosan és a határokon túl.
Többen ismerősek Kalocsán, van, aki ide is járt iskolába közülük, így azért is szívesen jöttek a városba.
Az est második részében a Vén Ferencné által vezetett Mezei Virágok Népdalkör énekelte dalait, a program végén pedig közös éneklésre is sor került.
A Mezei Virágok Népdalkört biztos sokan ismerik olyanok is, akik nem tudtak eljönni, ám nem árt, ha felidézzük, hogy kik is ők és mire vállalkoztak. A Mezei Virágok Népdalkör a magyar nép, ezen belül Kalocsa és térsége népdalkincsének megőrzésére szerveződött civil közösség.
Tagjai a népi iparművészet, nevezetesen az írás-tervezés, gépi hímzés, pingálás, tojásfestés és karcolás, porcelánfestés jeles képviselői, a népművészet kedvelői, többségében nyugdíjasok.
Megalakulásuk éve: 2006. Első karvezetőjük Bencze Károlyné volt.
A Népdalkör tagjai önként vállalt feladatuknak tekintik a csoport színvonalas működését, a népművészet szellemiségének megőrzését.
A Népdalkör fellépést vállal országos és városi kulturális eseményeken, ünnepi rendezvényeken, megemlékezéseken, Dalkörök találkozóin.
Örömmel énekelnek mindenhol, ahová csak hívják őket. Mint ahogy a Kortárs Művészeti Klubban is. Köszönet érte!
Cserenkó Gábor