A Kalocsai Szent István Gimnázium immár másodszor csatlakozott ehhez a programsorozathoz, mellyel azt vállalta az intézmény természettudományi munkaközössége, hogy október 3. és 7. között a tanórákon különböző munkaformák segítségével több globális célt vizsgálnak meg tanulóink konkrét példák, adatok alapján.
Hétfőn a 10.C osztályfőnöki óráján a projekt által ebben az évben kiemelt céllal, a minőségi oktatással ismerkedtek meg a tanulók egy filmrészlet elemzése kapcsán, szerdán pedig két csoportban is a fenntarthatóság volt a tanóra témája.
A 11. évfolyamosok biológiaórán bemutatták az elmúlt két hét projektmunkájának eredményét: a 14. célt, az óceánok és tengerek védelmét dolgozták fel. Sok adatot és képet gyűjtöttek össze a szennyezés különböző formáiról, a túlhalászásról, illetve a gazdasági tevékenységek hatásairól, kiemelve az óceánok, tengerek ökológiai szerepét. A 9.A osztályban a fenntarthatóság három pillérét (gazdaság, társadalmi felelősségvállalás, környezetvédelem) tekintették át a tanulók, majd konkrét példákon keresztül világítottak rá a környezetvédelem fontos problémáira.
Csütörtökön a természettudományos laborunkban Szeleczki Attila kertészmérnök a klímaváltozás hatásairól beszélt 12.B és 10.B osztályos diákoknak.
Forrás: SZIG
Képekkel, gyakorlati példákkal és adatokkal szemléltette a növény-és az állatvilágban végbemenő folyamatokat. Sok-sok érdekességet megtudhattunk arról is, a jövőben milyen megoldások várhatóak az élelmiszer-ellátás biztosításában és a kártevők elleni biológiai védekezésben, milyen kihívások elé állítja a növénynemesítéssel és növényvédelemmel foglalkozó szakembereket a klímaváltozás. A 9. B osztályosok csoportmunkában dolgoztak fel különböző területeket. A pénteki osztályfőnöki órán társaiknak be is mutatták az összegyűjtött anyagokat, előadásaikban több globális cél (pl. környezetvédelem, a szegénység felszámolása, tengerek és óceánok védelme, egészség és jólét) értelmezése mellett a megvalósítás lehetőségeit példákkal is szemléltették.
Forrás: SZIG
Forrás: SZIG
Ma már egyre több ország, közösség ismeri fel azt, hogy
a jövő érdekében határozott cselekvésre, komoly erőfeszítésekre van szükség a fenntarthatóság biztosításának érdekében.
Reméljük, tanulóink ezen a héten olyan ismeretekkel gazdagodtak, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy felnőttként, kellő tudással felvértezve maguk is felelősen hozzanak olyan döntéseket, melyekkel a globális célok elérését segítik.
Farkasné Bekes Rita
A Fókuszban Podcast második adásának vendége Bagó István addiktológiai konzulens, akivel a szerhasználati trendekről, dizájnerdrogokról, a felismerés fontosságáról és a megbélyegzés hatásairól is beszélgettünk.