Markó Sándor, a kalocsai sportélet igazi pionírja volt, azaz olyan élharcosa a város sportéletének, aki több sportágat is űzött – birkózás, ökölvívás, kerékpározás – sőt első edzője volt az 1923-ban alakult kalocsai birkózó szakosztálynak, a harmincas évek elején pedig a kerékpár szakosztályt is vezette.
De visszatérve a birkózáshoz, 1923-ban alakult meg városunkban birkózók gárdája, amelynek Markó Sándor edzőként és versenyzőjeként is példaképe volt a korabeli kalocsai ifjúságnak.
A kalocsai birkózósport valahol 1923. őszén kezdett szerveződni, a sportágat szinte Markó hívta életre városunkban. Az alakuló szakosztály intézői pontját Krigovszky Pál látta el. A szakosztály vezetője, Markó István, a versenyzők edzője pedig Markó Sándor lett. Az alakuló csapat tagjai többek között Petrovits Gábor, Horváth József, Peák György, Pásztor József, Kility Milán, Bajai Zoltán, Simon Lajos, András József, Iván Sándor, Grosch Nándor és természetesen Markó Sándor voltak. A későbbi években csatlakozott még hozzájuk Raffai (?) és azt követően Deák „Dixi” Ferenc is.
Ebben az időben olyan versenypartnereik voltak, mint a Bajai Turul, a Budapesti Törekvés, a Bp. Mávag, a Bp. Ganz, a pécsi, szolnoki, kiskunhalasi és bonyhádi versenyzők.
Aztán, 1924-ben, a Kalocsai MOVE SC megrendezte Kalocsa birkózóbajnokságát, légsúlyban, pehelysúlyban, könnyűsúlyban, és kisközépsúlyú kategóriában.
Markó Sándor 1935-ig oktatott és aktívan birkózott, ám egy súlyos mellkasi sérülés miatt abba kellett hagynia a versenyzést és a szőnyegen az oktatást is. Ezután Deák „Dixi” vette át a versenyzők felkészítését.
Markó idejében, még 1933. augusztus 13–15-én, Kalocsán rendezték meg a II. Kiskunviadalt 475 sportoló részvételével, akik atlétikában, birkózásban, céllövészetben, kerékpározásban, teniszben és úszásban mérték össze erejüket. A kalocsai csapat 167 ponttal második lett 172 ponttal győztes Kiskunhalas mögött. A harmadik Baja csapata 74 pontot szerzett.
Markó Sándor szakosztályvezetői teendőket látott el az edzői feladatok mellett a „Kerékpáros szakosztályban” is, többek között hozzájárult ezzel is az 1933-as II. Kiskunviadal kalocsai sikereihez.