Itt találod az összes cikket a „Magyar Falu Program” témában!
A fejlesztés közelmúltban történt befejezésével Géderlak utolsó földutas utcája, ennek köszönhetően a község teljes úthálózata szilárd útburkolattal van ellátva.
Hajóson 40 milliós belterületi útberuházás fejeződik be hamarosan.
Ünnepi beszédében mindkét szónok kiemelte, hogy a dusnokiak többségében horvát anyanyelvűek, és mégis magyarnak érzik magukat. Törekszenek arra, hogy hűen ápolják rác, horvát gyökereiket, de büszkék magyarságukra és arra is, hogy ennek a nemzetnek a polgárai lehetnek.
Új utakat adtak át, a testvérvárosokkal együtt ünnepeltek.
Az avatószalag átvágása után a jelenlévők megtekintették a nyolc szervezetnek, köztük például az önkéntes tűzoltó egyesületnek, a sport egyesületnek, a kisebbségi önkormányzatnak, a horgász egyesületnek, a polgárőrségnek helyet adó, mintegy 330 négyzetméter alapterületű, tárgyalóteremmel is rendelkező épületet.
Az iskola napelemeiről töltik fel az elektromos autót, ami teljes egészében elég a gépkocsi egész napos használatához.
A kalocsai járás egyik legkisebb lélekszámú községében a legtöbb iparűzési adót befizető kalocsai székhelyű, Újteleken telephellyel rendelkező Agroszolg – Trade Kft. a COOP üzletlánctól vásárolta meg a boltot, így nyújtva segítő kezet annak fennmaradásához.
A járdaépítési pályázat keretében igényelhető támogatás 10 millió forintra emelkedik. Az önkormányzatok számíthatnak a szolgálati lakásépítésre, valamint a tanya- és falubusz beszerzésére irányuló pályázatokra is.
Amint kitavaszodik, nagy hasznát veszik majd a most frissen beszerzett eszközöknek.
Dusnokon van ok az örömre, ugyanis mintegy a település karácsonyi ajándékaként elkészült a Vízi Központ újabb, közel 12 milliós, ezúttal a külső tereket érintő fejlesztése és a mellette 4 millió forintból megépült új játszótér.
Ha a több száz támogatott között jól böngésztünk, 53 millió forintnál is több, a civil szférát erősítő pénz érkezik a térségbe.
A rendelkezésre álló 10 millió forintból mások mellett a színpadot újítják fel, amely új hajópadló padozatot kap, de színpadtechnikát is beszerelnek.
Első körben azon hazai egyéni és társas mikrovállalkozások juthatnak forráshoz, amelyek kevesebb mint tíz főt foglalkoztatnak.
A Magyar Falu Program pályázatán nyert, közel 15,6 millió forintból vásárolt, a tanyagondnoki szolgálatnak átadott jármű első, második, de még a harmadik útja is a kalocsai oltópontra vezetett.
A házat még az idén, vállalkozó bevonásával elbontják, és keresik a pályázati lehetőségét, annak, hogy a községben is működjön egy új építésű nyugdíjasok napközi otthona.
Ugyan volt olyan pályázat, amelyen elgondolkodtak a magas önerő miatt, azonban mégis éltek a kínálkozó lehetőséggel, és a megvalósítás mellett döntöttek.
Az összevont közbeszerzési pályázatot már kiírták, a tervek szerint az óvodában már tavasszal elkezdődhet a kivitelezés.
„A parkosítás, virágosítás soha nem veszik kárba, mert bennünket gyarapít, bennünk kelt szebb érzéseket, teszi szebbé, gazdagabbá a mindennapjainkat és ünnepeinket.”
A nemzeti és a helyi identitás erősítését, egyházi közösségi terek megújítását célzó, összesen 13 milliárdos forrással kiírt pályázat célja a kistelepüléseken élők életminőségének javítása. Majdnem ezer pályázatot hirdettek ki nyertesként, közülük 17 térségünkben, abból 8 a Kalocsai járásban valósulhat meg.
Az ötezer fő lakosságszám alatti települések a kormány múlt év végi döntése révén újabb fejlesztési összegekhez juthatnak az idén.
Az 57 millió forintos TOP pályázati támogatással megújult idősek nappali ellátását, és a házi segítségnyújtást biztosító épületet adták használatba.