A tokiói divatbemutató során a kalocsai, a matyó és a sárközi hímzések, a bihariszűr-készítés, a halasi csipke, a kékfestők és a magyar mondavilág is bemutatkozott.
A BAON.hu cikke szerint Japánban bemutatták a kalocsai motívumokat is, ezeket az eredeti kézi hímzéseket és csipkéket a Halasi Csipke Alapítvány és a Kalocsai Hagyományőrző Egyesület népművészei és hímző asszonyai készítik.
Tokióban tárt karokkal fogadták a magyar kulturális értékeket, hiszen a japánok életének is nagyon fontos része a tradíció és a kultúra. A rendezvényen japán modellek léptek a kifutóra kalocsai és matyó népviseletbe öltözve, így érzékeltetve a japán közönségnek a modern ruhák és az autentikus népviseletek közti kapcsolatot – számolt be a magyarnemzet.hu.
Hrivnák Tünde, a By Me megálmodója és divattervezője szerint fontos, hogy „más országban élő magyarok lássák az eredetit és a minőséget, kapcsolatot tudnak tartani a hazájukkal, és érzi, hogy van mire büszkének lenni és van miért hazajönni.” Ez mára már a By Me missziójává vált. Az év második felében Hrivnák Tünde újra bemutatja a kollekcióját Tokióban, majd Londonban, Törökországban végezetül pedig az Amerikai Egyesült Államokban a helyi Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központban láthatják az érdeklődők.