A koronavírus-járvány megbénította oktatási intézményeink napi munkáját, de városunk versenysportját is. Ezekben a nehéz időkben természetes tehát, hogy a sportot felülírja az egészség megőrzése, az ország biztonsága.
A hatóságok intézkedései értelmében
a közös edzések és foglalkozások is tiltottak a versenyzés mellett,
ám a sportolók még amatőr szinten is tudják, hogy egyszerűen nem állhatnak le teljesen hosszú hetekre, mert akkor, ha jön folytatás, képtelenek lesznek versenyszerű teljesítményre.
Így, óhatatlanul adódik a kérdés, hogy vajon sportolóink is kaptak-e házi feladatot a kényszerű leállás időszakára edzőiktől itt Kalocsán? Ennek próbáltunk meg utánajárni, amikor a szakvezetőktől arról tudakozódtunk, hogy milyen jellegű egyéni feladatokat adtak játékosaiknak a kényszerszünetre? Itt elsősorban a kézilabda és a labdarúgás, mint csapatsport jöhetett számításba, és mint megtudtuk, mindkét sportág edzői stábja szabott feladatokat játékosaik erőállapotának pallérozására. Mindkét klubnál tisztában voltak vele, hogy ebben az úgymond amatőr közegben is szinten kell tartania magát a sportolóknak és az utolsó találkozáskor kiosztották a feladatokat.
Az otthoni munka elsősorban a fizikális képességek pallérozásából áll,
ahol az általános erőnlét karbantartása azért is fontos, mert nem lehet tudni, hogy mikor jöhet majd a szövetségi értesítés a folytatásról. Egyszerűen a mozgás aktív szervrendszere, az izomrendszer szinten tartása mindenképpen fontos lehet a folytatást illetően. Így, a heti háromszori tartós futás, az otthoni kondicionálás – felülések, fekvőtámaszok, szökdelések, láberősítések – mind, mind szerepelnek a „házi feladatban”, éppen úgy, mint a diákoknál a jelenlegi távoktatásban.
Még nem tudjuk, hogy mikor jöhetnek majd ismét el a cselek, gólok, bajnoki ütközetek vagy akár a szurkolók, mert a játék a szurkolók nélkül valahogy olyan, mint például „gázálarcban ibolyát szagolni”…
Nehéz idők ezek mind a sportolók, mind pedig a közönség számára, kellő türelem és még több kitartás kell hozzá, hogy ismét pattogjon a labda, zúgjon a lelátó, harsanjon a sípszó, kezdődjön a játék, az emberiség édes őrülete.