Holnap, hétfőn munkaszüneti nap lesz, visszamenőleg pedig hasonló jó dolgok történtek városunkban, illetve környékén. Pillants vissza a hétre, hogy mi történt az üveghegyen túl, ahol koszos kézzel birkához senki nem nyúl… Ez a KALOhírek heti összefoglalója.
Egy jócselekedettel kezdődött a hét Kalocsán, ugyanis Filvig Géza és barátja Farkas Péter a Diego mellett lévő szelektív üveggyűjtő körül kialakult üveghegyet bontotta és szállította el, mert már nem bírták tovább nézni a tétlenséget. Ahogy megtudhattuk, a városházán is többször felhozták ezt a problémát, amire a polgármesterünk, dr. Bálint József azt ígérte, hogy jelezni fogja az illetékesek felé, de gyakorlatilag semmi változás nem történt, pedig
ez a probléma a város több más pontján is fönnáll.
Segítsünk!
Az Emberierőforrás-fejlesztési Operációs Program (EFOP) forrásából csaknem 400 millió forintos 100% intenzitású támogatást nyert városunk hét további településsel közösen, melynek fő célja a segítségnyújtás a felzárkózáshoz. Rumi Csaba itt arra (is) gondol, hogy szervezzenek a falukban mammográfia szűrést. Többen nem is tudják ennek fontosságát, vagy esetleg a jelentését sem. Nekik először felvilágosítást kell nyújtani a mammográfia jelentőségéről. Van, akinek az odajutásban lenne szüksége a segítségre. Nekik segíteni kell! Illetve vannak, akik nem hallanak a lehetőségekről, hozzájuk el kell juttatni az információt.
Ezen kívül még két nyertes pályázatról számolt be a sajtótájékoztatón Bálint József polgármester úr. Ezek egyike volt a KKKK és konzorciumi partnerei által EFOP forrásból nyert 200 milliós projekt, amelynek fő célja a nők, kiemelten az anyák élethelyzetének javítása. A program motorja az egykori Nagyszemináriumban kialakítandó Nőközpont lesz, amelynek szervező szerepe mellett számos szolgáltatása és az ott megtartott programok is népszerűvé tehetik majd a fórumot a fiatal, gyermekeket nevelő családok körében. A másik pedig a KTV napi hírműsorának további egyéves folytatására nyert 7,5 millió forintos támogatása.
Emlékezetes: a Kalocsa Televízió (KTV) pályázaton nyert pénzből kezdhette meg a város és a térség híreit összefoglaló napi híradóját.
Láttad már a #DOKU legújabb részét?
Már a harmadik kisfilmünk készült el Tóth Dani által, ami a kezdetektől fogva hatalmas nézettségnek örvend.
Ezúttal az uszódi Holló Mátyás juhainak szereplését követhetjük végig. Ezekhez a birkákhoz nem lehet ám akárhogy hozzányúlni, plána nem koszos kézzel!
A szeptemberben indult rövidfilm-sorozatunk első részében Taxi bácsi mindennapjait mutattuk meg nektek, talán olyan oldalról is, amit előtte még nem ismertél. Gyorsbeszédű pincérként ismerhették meg sokan, de korántsem „csak” pincér!
Másodszor egy kő-fa-ragó, kalocsai szobrászművészről készítettük rövidfilm-sorozatunk epizódját Farkas Tiborról, amiben bepillanthatunk életébe, abba, hogy milyen egyedi világot alakított ki, és hogy milyen csodákat alkot.
Ha ismered azért, ha nem, akkor azért nézd újra a videónkat Tibiről!
Ezeken kívül...
Nincsenek jó vélemények az Emikáról. Közzétettük portálunkon az állásajánlatot, amivel előbújt az emberek negatív véleménye az EMIKA Elektromechanikai Zrt.-ről, miszerint nem is munkaerőt keresnek, hanem rabszolgákat... Ahogy jócselekedettel kezdőtött ez a cikk, úgy azzal is fejeződjön be.
Bolvári Ferdinánd egy bajbajutott hattyún segített, ami horgászfelszerelésbe gabalyodva vergődött a Vajason. Gyorsan hívta a Kiskunsági Nemzeti Parknál dolgozó ismerősét. Ugyan idő kellett mire elérte, és a gerillakertész katamaránnal vízre szállva a hattyú keresésére indulhattak, de hamar megtalálták az utolsó “hattyúdalt dúdoló”jószágot és nagy odafigyeléssel, óvatosan, de határozottan megszabadították az állatot béklyóitól.