Az MLSZ elnökségének döntése értelmében nemcsak az NBII-es és az NBIII-as, hanem a megyei labdarúgó-bajnokságok is véget értek. A bajnoki táblázatok a jelenlegi állapotok szerint rögzülnek, igaz, az ígéretek szerint kiesők sem lesznek.
A Bács-Kiskun megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában a Florin Nenad edzette Jánoshalmi FC végzett az élen, nyolc pont előnnyel a második Kalocsai FC előtt. Igaz, arra is van iránymutatás, hogy az első helyezettek jogot kaptak arra, hogy a 2020/2021-es idényben az NBIII-as bajnokságra benevezzenek. Ennek, a listavezető pozíciója alapján meg is felelt a „Jankovác”, ám egy másik MLSZ kritériumnak azonban nem tett eleget. A klub, ugyanis nem adta be az április 10-én lejárt határidőig az NBIII-as licenckérelmét, így nem felelt meg az indulás egyik fontos kitételének. Persze az is felvetődik, hogy egyáltalán vállalja-e a magasabb osztályt a JFC? Ugyanis több példa van országosan arra, hogy több egyesület sem kíván élni a magasabb osztályba lépés lehetőségével (!?).
Vannak, akik azt sem értik, hogy minek írnak ki bajnokságot, ha nem a feljutás a cél? Szerintük egyszerűbb lenne augusztus elején annek a két-három csapatnak lemeccselni a bajnoki elsőségért vívott harcot, akik fel akarnak jutni, a többieknek pedig hétvégente maradna a „homokozó”.
A még pesszimistábbak – ők már az igazi ellendrukkerek –, már azt is felvetik, hogy vajon az NBI-et miért kell végigjátszani, ott miért nem lehetett a „lapokat leosztani” a jelenlegi állás szerint?
A zárt kapus meccsek ugyanis sem a csapatoknak, sem pedig a szurkolóknak nem tesznek jót!
Igaz, játékos szempontból ennek a hónapok óta tartó uborkaszezonnak már mindenképpen véget kellett vetni, hiszen egy valamirevaló focista is szenvedélybeteg, labda nélkül nem létezhet. Természetes tehát, hogy a srácok várják a tréningeket, mivel a karantén alatt a labdarúgás szó szerint hiányzott – csupán két fő részből állt a munka, futásokból és erősítésekből. Akit egy kicsit is „megcsapott a mozdony füstje”, azaz konyít valamit a focihoz, az tudja, hogy
a karantén inkább az erőállapot fejlesztését szolgálta a maga monotonitásával.
Arról már nem is beszélve, hogy a játékosokra volt bízva, hogy tartsák karban magukat – labda nélkül pedig formáról botorság lenne akár beszélni is, hiszen ez a sportág a több jellemzője mellett azért igazán játékspecifikus.
A sorompók ugyan felnyíltak – kezdődhet a csapatszintű felkészülés is –, ám többek lehet, hogy azon meditálnak, hogy „ilyen” lezárás után miért is kezdik újra a munkát és csinálják június közepéig, ha utána úgy is jön a nyári szünet, majd a hathetes felkészülés (természetesen zárt kapuk mellett az összes előkészületi találkozóval együtt – A szerk.).