A hajósi származású Gácser Zsolt szobra kapta a legtöbb szavazatot idén, a helyi és környékbeli alkotók művészeti seregszemléjén.
A hajósi Gácser Zsolt szobra kapta a legtöbb szavazatot idén, a helyi és környékbeli alkotók művészeti seregszemléjén, a Kalocsa Art –on. A gépláncból készült, több, mint egy méter magas, Hommage á Eiffel címet viselő fémalkotás lett a legnépszerűbb a tárlat látogatóinak körében. A Városi Galéria nyitvatartási idejében, helyben lehetett szavazni egyetlen alkotásra, idén a hajósi alkotó nyerte el a közönség kegyét.
Gácser Zsolt 1969-ben született Baján. Végzettségét tekintve gépjárműtechnikai szerelő. A kreativitás, a barkácsolás mindig is része volt az életének, autószereléstől a bútorkészítésen át, a házépítési munkálatokon keresztül az elmúlt években sok mindennel foglalkozott. Művészetének elindítója egy 2011-es ausztriai út során látott fiatal kovács, aki rozsdás vasakból, kidobott alkatrészekből alkotott virágszobrokat. Hazatérve különféle ócskavasakat, alkatrészeket kezdett gyűjteni. 2013 nyarán készült el első, kuplungtárcsából szerkesztett Páva című szobra. Az ócskavasakból készült alkotásaiból, a Hajósi Alkotótáborban is kiállítottak jó néhányat 2014-ben. Régebben az első kezébe akadó alkatrész határozta meg a szobrok témáját, készítés közben bontakozott ki a végleges forma, ma inkább a célhoz rendeli a formát, akár heteket, hónapokat is keresi a megfelelő alkatrészt, vashulladékot. Eddig nem használt anyagokkal is szívesen kísérletezik, újabban drótkötélből és ipari láncokból is készít szobrokat. De készített már szobrot gőzszelepúszóból, csődarabokból, illesztő csapokból, hegesztő elektródákból is. Horganyzott lemezekből készített Jézust ábrázoló műve a hajósi templom bejárata mellett található. Rendszeresen részt vesz a Kalocsai Kortárs Művészeti Klub kiállításain. Így legutóbb a csepeli Erdey Éva galériája fogadta be a Don Quijote című művét. Első önálló kiállítása Kalocsán 2018-ban nyílt meg a Múzeumok Éjszakáján a Schöffer Gyűjteményben. Jelenleg a Kalocsai Tomori Pál Városi Könyvtár folyosóján is látható két fémből készült alkotása.
Gratulálunk a díjazottnak!