November 23-án 17 órakor a Városi Galériában „Képírók számvetése” címmel nyílt közös kiállítása Kiss Istvánnak, Bukor Tibornak és Kőrösi Tamásnak. Három férfi – mester és tanítványai.
Kiss István személyes hangvételű visszaemlékezésével köszöntötte a megjelenteket. 1976-ban kezdett tanítani a Belvárosi (akkori lány) iskolában. Elmondása szerint nehéz döntés volt ez számára, mert jó barátja, a korán elhunyt, igen tehetséges szintén művész és tanár Schnúr József helyére kellett lépnie a katedrán.
A két tanítványa Bukor Tibor és Kőrösi Tamás a rajzórán kívül az általa vezetett rajzszakkörön bontogatták szárnyaikat, fogtak ecsetet, ceruzát, próbálkoztak különböző technikákkal.
Az általános iskola elvégzése után sem szakadt meg a kapcsolatuk. Onnantól barátként kísérte figyelemmel sorsukat.
Bukor Tibor a Szegedi Művészeti Középiskolába került, majd a Képzőművészeti főiskolán szerezte meg a diplomáját. Jelenleg a Szegedi Művészeti Szakközépiskolában tanít rajzot.
Körösi Tamás autodidaktaként tökéletesítette az iskolában megszerzett festészeti, művészeti alapokat.
A tanítványok túlszárnyalták a mestert – jelentette ki büszkén a Tanár úr.
A megnyitón Haskóné Apagyi Judit és Borbély Lászlóné zenével hangolta rá a jelenlévőket a kiállított művek élvezetére.
A három művészt a kecskeméti Gyergyádesz László, népművelő, művészeti menedzser és dramaturg mutatta be a jelenlevőknek, majd egy-egy munkájukon keresztül elemezte festészeti stílusukat, eltérő technikáikat, ami különböző, de mégis van valami közös bennük: a művészet iránti alázat.
A tanár úr kaput nyitott a művészet ajtaján, tanítványai beléptek.
A kiállítás 2018. január 6-ig tekinthető meg a Városi Galériában, nyitvatartási időben.