Március 20-án ünnepeljük a Boldogság Világnapját, amelyet az ENSZ 2012-ben hívott életre. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a gazdasági növekedés mellett az emberek jóléte és elégedettsége is fontos mutatója egy ország sikerességének.
A jelentés szerint a boldogságszintet olyan tényezők befolyásolják, mint a jövedelem, társadalmi támogatás, egészség, szabadság, nagylelkűség és a korrupció alacsony szintje.
A World Happiness Report 2024 szerint a világ legboldogabb országa ismét Finnország, amelyet Dánia és Izland követ. A lista élén főként skandináv és nyugat-európai országok szerepelnek, amelyek erős szociális hálóval, magas életszínvonallal és jól működő egészségügyi rendszerrel rendelkeznek.
Magyarország a régióban közepes helyezést ért el a boldogság szintjét tekintve. Magyarország ebben az évben a 56. helyre került, sajnos öt helyezéssel lejjebb csúszva a tavalyi eredményhez képest. A környező országok közül Ausztria (14.), Szlovénia (21.) és Románia (32.) előttünk jár, míg Horvátország (63.) mögöttünk végzett.
A World Happiness Report 2024-es ranglistája:
1. Finnország
2. Dánia
3. Izland
4. Svédország
5. Izrael
6. Hollandia
7. Norvégia
8. Luxemburg
9. Svájc
10. Ausztrália
Forrás: haszon.hu
A Fókuszban Podcast második adásának vendége Bagó István addiktológiai konzulens, akivel a szerhasználati trendekről, dizájnerdrogokról, a felismerés fontosságáról és a megbélyegzés hatásairól is beszélgettünk.