A sokéves hagyományokat követte a Szent István Gimnázium ballagásának menetrendje. A diákok már elbúcsúztak az Alma Matertől, amikor a 62 búcsúzó diák menete megindult a ceremónia helyszínére, az Érsekkertbe, dacolva a meteorológiai jelentések riogatásával...
Szerencsére nem is zavarta meg semmilyen időjárási jelenség a rendezvényt, Se túl meleg, se túl hideg, se eső, se nagy szél nem volt május 4-én, szombaton délelőtt, amikor a gimisek ballagását tartották. A ballagási menet tíz órakor indult az iskola patinás falai közül, majd a szabadtéri színpadhoz érve áthaladtak a búcsúztató évfolyam sorfalai közt.
Ekkorra a hozzátartozókkal, rokonokkal, barátokkal már dugig megtelt a nézőtér: mindenki az eget kémlelte, hogy megengedi-e majd az időjárás a ballagás zavartalan lebonyolítását. Szerencsére nem kellett csalódniuk: borult, de tavasziasan enyhe időben kezdődött le a ceremónia, sőt, a végére a Nap is kisütött.
Forrás: Illés György Cinó
Közben mindenki izgatottan várta a ballagó diákokat, akik előzőleg már az utolsó osztályfőnöki órán megkapták szellemi és erkölcsi útravalójukat az osztályfőnökeiktől, majd körbejárták a nagy múltú gimnázium épületét, ahol négy év után már minden szegletet és zeg-zugot úgy ismernek, mint a tenyerüket…
A ballagási ceremónia nemzeti hagyományaink jegyében a Himnusz közös eléneklésével indult, és a Szózat hangjaival ért véget. A rendezvény alaphangulatát a 12.C osztályos Fekete Péter szavalata adta meg, aki Szabó Lőrinc A kíváncsiság című versét mondta el.
A továbbiakban a búcsúztató évfolyam nevében Fekete Tamás 11.A osztályos tanuló mondott szívhez szóló beszédet, a végzősök nevében pedig Miklós Balázs Gáspár 12.C-s tanuló szólt ballagó társaihoz, valamint szüleikhez, tanáraikhoz és a stafétát – vele együtt az iskola zászlaját – átvevő diáktársakhoz.
Forrás: Illés György Cinó
Ezt követően Perity Lajos intézményvezető mondott köszöntőt, emlékeztetve, hogy a most búcsúzók az iskola jubileumi évében – egyúttal a felújítási munkálatok időszakában – kezdték meg gimnáziumi tanulmányaikat. A pedagógusi kar nevében elmondta: arra törekedtek, hogy a XXI. században való boldoguláshoz alkalmas tudással vértezzék föl a diákokat, de a tantárgyi ismeretek mellett igyekeztek megtanítani őket a másik becsülésére és tiszteletére, a rászorulók segítésének fontosságára, önzetlenségre, s arra, hogy a gyűlölet nem jó tanácsadó. Végül reményét fejezte ki, hogy sikerült a búcsúzónak olyan alapokat szerezni a Szent István Gimnáziumban, amelyre további életüket építeni tudják, majd a diákok előtt álló megmérettetés-sorozatra, az érettségire nézve bíztató szavakkal bátorította a vén diákokat.
Az igazgatói beszéd elhangzása után a búcsúzó diákok közül kiemelkedő teljesítményt nyújtott tanulók jutalmazása következett, és az elismerések átadásával véget is ért a rendezvény hivatalos része. Ezt követően a ballagó diákokat a színpad előtti területen keresték föl hozzátartozóik, hogy virágokkal halmozzák el őket, és fotókat készítsenek arról, ami ezek után még kilátszott belőlük a virágok alól…
Forrás: Illés György Cinó
Ballagók jutalmazása
A Fókuszban Podcast második adásának vendége Bagó István addiktológiai konzulens, akivel a szerhasználati trendekről, dizájnerdrogokról, a felismerés fontosságáról és a megbélyegzés hatásairól is beszélgettünk.