A Kék Madár Fesztivál alapítványa által ez évre kiírt pályázat nyerteseinek – a fesztivál bevételéből és más támogatásokból szárazó források kedvezményezettjeinek – névsorát a sokéves szokások szerint a szombat délelőtti zenés meseszínházi előadás előtt hirdették ki. Este Duncan Macmillan Lélegezz című darabja került színre a Katona József Színház vendégjátékaként. A fesztiváli közönséget a sétálóutcán már reggel kilenc órától egész nap kézműves kirakodóvásár, a gyerekeket népi fajátékokból berendezett játszótér várta.
A negyedszázados, jubileumi Kék Madár Fesztiválhoz kapcsolódó pályázat eredményét a fesztivál háziasszonya, Bayer Ilona hirdette ki a népes, bár a színház nézőterét meg nem töltő közönség előtt.
A KURATÓRIUM DÖNTÉSE ÉRTELMÉBEN IDÉN 45 BETEG GYERMEK CSALÁDJÁT TÁMOGATJA A KÉK MADÁR ALAPÍTVÁNY A GYERMEK GYÓGYULÁSÁT ELŐSEGÍTŐ KÖRÜLMÉNYEK MEGTEREMTÉSÉBEN.
Az eredményhirdetést követően az Eszter-lánc mesezenekar interaktív mesekoncertje következett, nemcsak gyerekeknek, hanem gyereklelkű felnőtteknek is – ahogy már a plakáton is hirdették.
Az ismert témákra, versekre, mesékre épülő, különböző hangszeres összeállításban előadott zenés feldolgozásaikat a produkció zenei részéből kimaradó tagok jelmezes színpadi játékkal, sőt néha a közönség közé is kilépve tették élményszerűbbé az előadást.
SOK HUMORRAL ÁTSZŐTT, VIDÁMSÁGTÓL SUGÁRZÓ ELŐADÁSUK TÉNYLEG ÉLVEZETES VOLT A GYEREKLELKŰ FELNŐTTNEK IS, ÉS KÖNNYEN AZZÁ VÁLHATOTT, AKI FELNŐTT LÉTÉRE MEGNÉZTE MŰSORUKAT.
Egyidejűleg a sétálóutcában sorstársaiért zenélt egy középfokú zenei tanulmányait folytató autista fiú, aki a fesztiválra a Balaton partjáról érkezett városunkba.
Lélegezz
Este héttől újra a színházban tárta szét szárnyait a Kék Madár, ahol a Katona József Színház vendégjátékában Duncan Macmillan Lélegezz című színdarabját tekinthette meg a fesztivál közönsége, Pálos Hanna és Nagy Ervin előadásában, Forgács Péter rendezésében.
Egy Nő és egy Férfi. A Férfi gyereket szeretne. A Nő nem. A gyerekvállalással kapcsolatos dilemmák egész sora vetődik fel: érdemes-e, kell-e, egyáltalán jogunk van-e gyereket szülni erre a világra, és ezen túl – egészen különös, költői, újszerű színházi nyelven elmesélve - kibontakozik a Nő és a Férfi bonyolult és felkavaró közös története – írja honlapján a darabhoz étvágygerjesztőnek a Katona József Színház.
Ehhez a darab láttán talán annyit fűznénk hozzá, hogy – a nehéz kérdéseket feszegető témaválasztás dacára – szatirikus hangvétele, a mai kornak és a ma emberének görbe tükröt állító, esetenként már-már abszurd, paradox gondolatfűzései, párbeszédei, és azoknak jó ritmusérzékkel való interpretációja rendkívül szórakoztatóvá tette mind a darabot, mind az előadást.