Tavaly még a régi könyvtári helyszínen, a kórház szomszédságában tartották meg a Kék Madár Fesztivál kalocsai középiskolásoknak szánt népszerűsítő programját Lakatos György és volt tanítványai, mai zenésztársai, egyetemi oktatóként kollégái közreműködésével. Idén már a kétségkívül alkalmasabb, szebb, tágasabb környezetet biztosító, főutcai épületben található Kamaraterembe szálltak alá a zene Parnasszusáról a közelgő fesztivál kék madarai.
A korai kék madarak a főszervező, városunk díszpolgára, Lakatos György (fagott, zongora) vezetésével, ezúttal Kerek Erzsébet zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) óraadó tanára és Csáky András gitárművész, a Zeneakadémia és a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti karának gitártanára közreműködésével motiválták az arra nyitott fiatalokat, hogy nagy kanállal merítsenek a zene nyújtotta örömökből, amire a hamarosan beköszöntő fesztivál is kiváló lehetőségeket nyújt majd.
A fölkészültebbek ehhez némi anyagi segítséget is kaphattak, ugyanis a korábbi években is már bevett szokás szerint a rendezvény keretében számos fejtörő megfejtésével, villámkérdések megválaszolásával tehették próbára zenei ismereteiket a résztvevő diákok, és a legjobbak értékes belépőket nyerhettek a fesztivál rendezvényeire.
A rendhagyó zeneórákat március 16-án tartották, két turnusban: az alkalmak reggel 9 óra 45 perckor, illetve 11 óra 35-kor kezdődtek az egykori nagyszeminárium emeleti dísztermében, a termet mindkét esetben zsúfolásig megtöltő diáksereg előtt.
A fiatalokra egyébként is jellemző a világ dolgaira való nyitottság, a zene pedig egyrészt univerzumokat tárhat föl az értő füllel érdeklődők előtt. Ám mindezt itt fűszerezte Lakatos György közvetlen, magával ragadó stílusa, így a sok humorral tűzdelt, de a mélyebb értelmű üzeneteket is becsempésző műsor valóban megmozgatta a résztvevő fiatalokat, hála a Kék Madár Fesztivál atyjának és segítőinek.
Az első ilyen rendezvényt 2015-ben tartották, és a Korai Kék Madarak érkezéséről tavaly is tudósítottunk.